THE DILLINGER ESCAPE PLAN, SOULFLY ve MASTODON Elemanlarından, 3 Vokalistli Süpergrup!

Yayınlandı: Şubat 16, 2013 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , , , , , , ,

troy-max-rob

THE DILLINGER ESCAPE PLAN vokalisti GREG PUCIATO, yeni bir süper-grubun temellerini attı. 3 vokalli olacak bu heyecanla beklenen projedeki diğer isimler MAX CAVALERA (eski-Sepultura, Soulfly) ve Mastodon‘un çılgın vokal/basçısı TROY SANDERS. Davulları ise kısa bir süre The Mars Volta ile takılmış DAVE ELITCH çalacak.

AOL’den Noisecreep‘e konuşan PUCIATO, grup hakkında şunları anlattı:

Şimdiye kadar 11 şarkı yazdık. Bir gece Los Angeles’ta bir Deftones konserindeydik. Max‘le backstagede Oldschool Thrash, Hardcore, Punk hakkında konuşmaya başladık ve çok fazla ortak zevkimiz olduğunu keşfettik: “Hassiktir adamım, kesinlikle birlikte bir albüm kaydetmeliyiz ve bu Nailbomb gibi (Max’in 90larda kurduğu yan proje grubu) sadece bir kereye mahsus olmalı!“. 1 ay sonra Max‘le tekrar konuştum ve bu işi kesin yapmalıyız dedi.

Metal piyasasında kimse Jazzdaki veya Hiphoptaki ortak albümler yapmıyor. Olayın başından tüm detaylarına kadar inerek ele almaya, turneler falan yapmaya gerek yok bence. Ortak çalışmalarla ilgili olabilecek en iyi şey kendini bu işin kucağına bırakmak ve farklı insanlarla çalışıp bir sürü yeni şey öğrenmek. DAVE de zaten benim eski bir arkadaşım ve harikulade bir davulcu. Bu yüzden davulları çalması için aklıma gelen ilk isim o oldu.

THE DILLINGER ESCAPE PLAN olarak MASTODON‘la turnelerde çok zaman geçirdik ve TROY kesinlikle bu işin adamı diyebilirim. Şarkıları yazma aşaması acaip kolay geçti ve çok yakında, hatta muhtemelen önümüzdeki ay kayıtlara başlarız. Sonrasında oturup bekleyeceğiz. Bunu THE DILLINGER ESCAPE PLAN albümünün hemen önünde yayımlayamayız. Ya da MASTODON albümü ne zaman çıkacak, o da önemli. MAX‘in planları ne, ona da bakmak lazım. Yani diyeceğim o ki, albümün ne zaman çıkacağı tamamen bunlara bağlı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Singapur radyo programı “Vicious Volume“‘a konuşan MAX CAVALERA da grup hakkında şunları anlatmıştı:

TROY da artık grupta ve böylelikle proje için artık 3 vokalistimiz var. Bu çılgınca bir şey. Ben de bu iş hakkında gerçekten çok heyecanlıyım. Bence bu gerçekten orjinal bir proje olacak. 3 tane vokalisti olan başka bir Metal projesi hatırlamıyorum. Bu, Metal’in TRANSPLANTS‘i gibi olacak. TRANSPLANTS de 3 vokalistli, bu grup da. Gerçekten müthiş bir şey. Bu projeyle ilgili pek çok aşama kaydettim ki çoğu Nailbomb‘la yaptıklarıma benzerlik gösteriyor. Son derece Punk-Rock, kendi imkanlarımızla ve üzerinde çok düşünmeden, hızlıca yazdığımız bir albüm oldu ve şarkılar kesinlikle çok çiğ!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s