GEEZER BUTLER, Yeni SABBATH Albümünü Anlatıyor!

Yayınlandı: Ocak 26, 2013 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , , , , ,

geezerbutler

California’nın 96.7 KCAL ROCKS radyosundan Frankie DiVita, BLACK SABBATH basçısı GEEZER BUTLER ile bir röportaj gerçekleştirmiş. BUTLER, yeni albüm ve SABBATH fanlarını nelerin beklediği hakkında pek çok detaydan bahsetmiş.

TONY IOMMI‘nin kanser tedavisi hakkında:

Tony tedaviye gerçekten çok iyi yanıt veriyor. 14 aydır tedavisi sürmekte ve şimdiye kadar hep iyi yanıt verdi. Yani iyileşecek. Tony’i asla durduramazsın!

Beverly Hills‘teki evinde yaşanan olay sonucu OZZY‘nin elini yakmasıyla ilgili:

Artık daha iyi. Yangını söndürmeye çalışırken elini yaktı. Şimdi eli sargılı durumda.

BLACK SABBATH‘ın yeni albümünün ismi “13” hakkında:

Aslında bu, bir albüm başlığı belirlememiz gerektiği için koyduğumuz geçici bir isimdi; fakat şu an albümün üzerine yapıştı! Albüm 2013’te çıkacağı için bunu seçmiştik. Son hali bu mu olur hala net bir şey söyleyemem. Albümde 13 şarkı olacak şekilde plan yapmıştık ama şimdiden 16 şarkı tamamlandı. Hangi şarkılar albümde olacak, hangileri olmayacak bunun için de bir şey söyleyemiyorum.

13” albümünün kayıtlarıyla ilgili:

Bu bizim ilk kez ayık olarak kaydettiğimiz bir albüm! Kimse alkol, uyuşturucu veya benzeri bir şey kullanmıyor. Biraz daha profesyonelce davrandığımızı söyleyebilirim. Bir takvime göre çalışıyoruz. Öğlen 1’de çalışmaya başlıyoruz ve akşam 6’da bitiriyoruz. Oldukça ferah bir çalışma ortamı oluyor diyebilirim. Günde 5 saat, hepsi bu!

İlk 3 albümün tadında bir şey olacak, eski sadeliğimize geri dönüş yaşıyoruz. Sözlerse.. Sadece hayatın ta kendisi hakkında. Yaşam, ölüm, kader ve diğer her şey.. Her albümle birlikte Prozac almanız gerekecek!

2012 Mayıs’ta Bill Ward‘ın gruptan ayrılması üzerine, albümde davulları çalacak isim olarak RAGE AGAINST THE MACHINE davulcusu BRAD WILK duyurulmuştu. Konuyla ilgili olarak BUTLER şunları söyledi:

Bu Rick Rubin‘in (prodüktör) fikriydi. Onunla çalışmayı istiyordu. Albüm için klasik bir Heavy Metal davulcusu istemiyordu, çünkü bu bir Heavy Metal albümünden ziyade bir Rock hatta Heavy Rock albümü. Bu nedenle Rick Rubin, Brad‘i önerdi. Brad, müzik konusunda Bill Ward‘la aynı ruha sahip. Sonra birlikte biraz çalıştık ve bu işi gerçekten iyi yaptığını gördük ve onunla devam etme kararı aldık. Biraz eski tarzda, 70’lerdeki günlerimiz gibi bir şey oldu. Onun verdiği his biraz daha Jazz, Blues etkileşimli ve yaptığımız müzik de bu yolda. Bu yüzden onunla çalışmak gerçekten çok iyi.

Bundan sonraki tur planları hakkında:

Nisan’da Yeni Zelanda ve Avustralya turu olacak, sonrasında ise Japonya. Daha sonra Haziran’da albüm promosyonu yapacağız ve Temmuz-Ağustos’ta Amerika’da olacağız. Sonra Güney Amerika ve sonra da Avrupa… Amerika kısmı bir BLACK SABBATH turu olacak, Ozzfest turnesi değil.

Turne sırasında beraber çalacakları davulcu içinse halen karar vermediklerini de eklemiş.

Önlerinde saygıyla eğiliyoruz.

sabbath

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s