JOSEPH DUPLANTIER (GOJIRA): “Gelecek Albüm İçin Bu Kadar Bekletmeyeceğiz!”

Yayınlandı: Ocak 24, 2013 devourmental tarafından Röportajlar içinde
Etiketler:, , , ,

gojira-headline_v2h7c

Joseph Duplantier, yeni albümlerinin (L’Enfant Sauvage) öncesi ve sonrası hakkında konuştu.

Radio Metal, yakın bir zamanda, Fransız metalinin öncüsü GOJIRA gitar/vokali Joseph Duplantier ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajdan birkaç alıntı aşağıdaki şekildedir:

– Radio Metal: L’Enfant Sauvage çıktıktan sonraki son 6 ay için nasıl hissediyorsun?

Joseph: Tepkilerin çoğunlukla olumlu olduğunu söyleyebilirim. Çoğu insan albümü beğendi, hatta çoğu inceleme yazısında da albüm hakkında olumlu eleştiriler gördük. Bu iyiye işaret. (Güler). Gerçi kayıt hakkında bazı görüşler vardı fakat genel olarak, özellikle de yabancı ülkelerde olumlu yorum aldı.

– Radio Metal: Ne çeşit bir görüşten bahsediyorsun acaba?

Joseph: Roadrunner ile anlaşma yaptığımız ve bu durumun grupta değişime yol açtığı konusunda bazı görüşler. İlk kaydımızın en iyi kaydımız olduğu kanısı en yaygın olanı. Fakat tamam, bu normal, ama umursamıyorum, özellikle de içeride bazı şeylerin farklı yaşandığını bildiğimden beri. Roadrunner‘ı düşünürsek eğer, şunu söyleyebilirim ki uluslararası bir grup olarak bize uyan bir firma ile anlaşmış bulunuyoruz ve bize sağlayacakları birçok fırsat mevcut. Büyük şirketlerle çalışmak zordur. Tetikteyiz. Anlaşma imzalamadan önce kontratımız için 6 ay çalıştık. Ne gibi bir duruma doğru yol aldığımızı biliyoruz. Şu an bizim için önemli olan tek şey şarkılarımızın iş yapıp yapmayacağı. Çünkü müzik yapmak için günlük yaşantımızdan çok fazla ödün veriyoruz ve karşılığını görmek istiyoruz. Bence görüyoruz da. Çünkü şarkılar gerçekten çok sert ve canlı. Bu muhteşem.

– Radio Metal: L’Enfant Sauvage“, “The Way of All Flesh çıktıktan 4 sene sonra çıktı. Bu kadar uzun süreden sonra bekleyenlerin tepkisi çok sert oldu, ya iyi anlamda ya da kötü anlamda. Bu durum fark ettiğiniz bir şey mi?

Joseph: Evet. Bu genelde her albüm için olan bir şey. Şarkıları çok büyük bir titizlikle yazıyoruz. Her kayıt, grup için bir aşama. Bu nedenle; bütün olayın önemi, her yıl albüm çıkarmaktan veya internete devamlı yeni şarkılar koymaktan daha farklı. Bizim için her kayıt çok önemli. Bahsettiğin iki albüm arasındaki sürede grupta pek çok değişiklik oldu. Mesela, az önce de konuştuğumuz gibi, Roadrunner ile anlaştık. Bu da bize zaman ve enerji gereksinimi olarak geri döndü. Aşağı yukarı 1 yıl sürdü bu yeniden yapılanma sürecini atlatmak. “The Way of All Flesh” son halkaydı. “L’Enfant Sauvage” ile yeni bir başlangıç yaptık. Gelecek albüm için bu kadar çok beklemeyeceksiniz!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s