MACHINE HEAD Yeni Albüm İçin Yazmaya Başlıyor!

Yayınlandı: Ocak 20, 2013 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , ,

robbflynn

Rob Flynn http://www.machinehead1.com/ sitesinden yayınlamakta olduğu blogunda, MACHINE HEAD‘in bu hafta içinde yeni şarkıları yazmaya başlayacağını duyurdu!

Kısa şarkılarla kafayı biraz bozduğunu anlayabileceğimiz açıklaması şu şekilde:

Şu aralar bir tur planımız yok fakat resmi olarak bu hafta veya önümüzdeki hafta yeni albümü yazmaya başlıyoruz. Neler hissettiğimizi veya neler yazacağımızı detaylıca konuşmadık hiç fakat daha kısa şarkılardan bahsettiğimizi söyleyebilirim (gülüyor). Londra’daki son Ten Ton Hammer konseri bizi daha kısa ve cool şarkılar hakkında düşündürttü. Özellikle Slayer‘dan “Postmortem” feci halde kanımızı kaynatıyor. Hepimiz bu adamların 3 dakika 28 saniye içerisine bu kadar mükemmel riffleri bu kadar iyi bir şekilde nasıl sıkıştırdıklarını konuşup duruyoruz. Ayrıca “Everlong” (Foo Fighters) ve “Sad Statue” (System of a Down) da kısa ve cool şarkılara birer örnek (bunları coverladığımız videolar Youtube’da var, bakabilirsiniz). Phil bana bir kaç rifften bahsetti, McClain bir kaç cool riffi internetten gönderdi, bende de tekrar F akorunda yazılmış bir kaç inanılmaz riff var.. Yani bunların hepsi nereye gidecek bilmiyorum, fakat artık çalışmaya başlıyoruz. Cidden bunların nereye gideceğini bilemiyorsunuz, bir plan yapamıyorsunuz çünkü. Fakat şu an bunları düşünüyoruz.

Ayrıca bir diğer haber, Roadrunner‘la olan sözleşmemizin artık sonuna geldik ve bundan sonra serbestiz. Bu müthiş bir haber çünkü bundan sonra tüm dünya bizim elimizde ve kendi sanatımızı insanlara sunmak için kuralları kendimiz belirleyebileceğiz. Bu konuda ne yapıp ne yapmamamız gerektiği hakkında çok konuşuyoruz. 2003’te “Through the Ashes..” için imzalamamız üzerinde çok zaman geçti ve işler gerçekten o zamana göre çok farklı işliyor.

Flynn‘in bahsettiği coverlara ait amatör çekim videolara göz atmak isterseniz eğer:

Machine Head – Sad Statue (System of a Down Cover)

Machine Head – Everlong (Foo Fighters Cover)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s