KIRK HAMMETT: “METALLICA Faturalarını Ödemek İçin Turlamak Zorunda”

Yayınlandı: Haziran 4, 2012 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , ,

Kirk Hammett, METALLICA‘nın, kendilerine ait stüdyonun masraflarını, çalışanlarının maaşlarını ve canlı performans prodüksiyonun masraflarını çıkartabilmek için sürekli turlamak zorunda olduğunu söylemiş.

Şöyle demiş:

2 yılın boş geçtiği zaman döngüleri artık geride kaldı. Eskiden bunu yapabiliyorduk çünkü albümlerimizden sık sık telif ücretleri geliyordu. Şimdi bir albüm çıkartıyorsun, sonra aniden bir ya da belki iki kez iyi bir para geliyor, fakat işler eskisi gibi değil. Her üç ayda bir çek almıyorsun. Grup ürünlerinden iyi bir gelir elde ediyoruz ama. O gerçekten büyük bir lüks.

James Hetfield da, Metallica‘yla büyük ölçüdeki turlara, her ne kadar geri dönmelerini gerektiren durumlar çıkıp dursa da devam ettiklerini söylemiş.

Ayrıca Hammett, Haziran sonunda yapacakları “Orion Music + More” festivalindeki amaçlarının para olmadığını eklemiş:

Bu tür şeyler ortaya koyduğumuzda, amaç kesinlikle para değil. Bunu çok heyecanlı olduğu için ve delice eğlendiğimiz için istiyoruz. İşler yolunda gitmeyebilir ya da para kaybedebiliriz. Bu işin finansal bir yanı yok. Biz sadece havalı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz hepsi bu.

Metallica, bu festivalin her iki gecesinde de headliner olacak. İlk gece, hali hazırda 20. yılı sebebiyle çalmakta oldukları “Black Album“‘ü, diğer gece ise tarihlerinde ilk defa baştan sona “Ride the Lightning” albümünü çalacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s