BRUCE DICKINSON: “Müzik Dinlemekten Kaçınmaya Çalışıyorum!”

Yayınlandı: Haziran 3, 2012 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , ,

BBC Televizyonu’nda HARDtalk programına katılan Iron Maiden vokalisti Bruce Dickinson, müzik dinlemekten kaçınmaya çalıştığını ve hala 17 yaşının ruhunu taşıdığını söylemiş.

Iron Maiden’ın turları ve kayıtlarıyla meşgul olmadığı zaman ne dinlediği hakkında:

Söyleşi, belgesel ve bunun gibi şeyleri izlerim. Müziğe gelince, aşırı derecede canım istemedikçe müzik dinlemekten kaçınırım. Aslında her zaman müzik dinliyorum. Ya kafamdan bir şeyler uydururum, ya yeni bir şeyler yazarım, bunları piyano veya başka bir şey üzerinde çalarım. Yeni bir şeyler duyduğumda da “Hmmmm… Bu baya iyiymiş. Kim bunlar?” diyorum. Ama bunu çocuklarıma sormam gerekiyor: “Bu arada bu çalan ne?

Iron Maiden’ın formülünün güncelleştirilmesi gerektiği ve imajlarının vadesinin dolduğunu hissedip hissetmediği konusunda

İmajımızın vadesinin dolması mı? Neden ki? Bu 53 yaşındaki adamın içinde, ki Ağustos’ta 54 olacak, 17 yaşında biri yatıyor. Gerçi muhtemelen zihinsel yaşım daha da gençtir. Bu şeyi niçin yaptığının özü de bunda saklı aslında. Çocukken sana bir şeyler hissettiren tecrübeler kazandığında “Vay canına havada yürüyorum” gibi olursun. Yazdığın ilk şarkı, ilk deneyimler, onların etrafını çitlerle çevirmeli ve dünyanın – nasıl diyeyim – çıkarlarına karşı korumalısın, çünkü dünya insanları kemirir ve umutlarını, hayallerini ve bunun gibi şeyleri mahveder. Ve bunlar, insanların çocukça olarak adlandırdığı şeyler, aslında bizi motive eder ve yaratıcılığımızı fazlasıyla korur; yani insanların içindekileri. Bazıları bu tehlikelerle karşılaştıklarında yaratıcılıklarını yitirirler. Yitiren insanlar gördüm ve bu gerçekten çok üzücüydü benim için.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s