Resolution, Son LAMB OF GOD Albümü Mü? CHRIS ADLER Bu ve Çok Daha Fazlasına Değindi

Yayınlandı: Mayıs 21, 2012 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , , , ,

Lamb of God‘ın imzası olan davulların efendisi Chris Adler, Metal hakkında, yeni Lamb of God albümü “Resolution” ve bunun son albümleri olup olmadığı hakkında konuşmuş. Yetmemiş, Randy‘nin Twitter’dan müzik endüstrisinin durumunu anlatmak için verdiği Marilyn Manson örneğine de değinmiş:

Heavy Metal, hislerinizi olumlu bir şekilde dışa vurmanızı temsil eden bir yoldur. Agresiftir, fakat eğlencelidir. Sizi normal hayatınızdan çıkartıp, olayların farklı açılarını görmenize yardımcı olur. Çok güçlü ve bağımlılık yapıcı olmasının yanında fazlasıyla sağlıklıdır da, uyuşturucuları konunun dışında tutarsak. Hard Rock ve Heavy Metal gibi türler, size yalnız olmadığınızı gösteren bir ev sunarlar.

Son albüm Resolution hakkında:

Resolution bizim 7. albümümüz ve diğer albümlerimizden biraz daha farklı bir iş. Bu albümle ilgili en iyi şey, bugüne kadar yaptığımız herşeyden parçalar içermesi. Bu yüzden yaptığımız diğer albümlerin işbirliği yapması da diyebiliriz bir yandan. Çok fazla araştırdık ve şarkı yazarken çok daha fazla düşündük. Bazı insanlar bunun Wrath‘dan çok daha fazla agresif olduğunu söylüyorlar. Bu tür şeyler bizim kendimizi yeniden keşfedebilmemiz için çok önemli.

Resolution‘ın son albümümüz olduğu hakkında bir şey söylemedim ve umarım son albümümüz olmaz. Fakat evet, eskisi kadar genç değiliz. Bir sonraki albümü planlamaya başlamadığımız bir gerçek ama hala şarkı yazmayı ve müzik yapmayı seviyoruz.

Metal‘in dünyadaki gidişatı hakkında:

Odak noktası müzisyenler olmalı, makine değil. Asıl mesela çıkan sound değil, asıl mesele o soundun, şarkıların sizi ne kadar kendine bağlayabildiği. İnsanlar şarkı yazmanın değerini unutmamalı. Diğer gruplardan bir sürü şey alıp, birleştiren bir dolu grup görüyoruz bu aralar. Bu piyasada kopya gruplara yer yok. Heavy Metal’deki bir sonraki büyük olayın ne olacağını tahmin edemiyorum ama bunun sebebi lead gitaristler ve davulcular olacak.

90larda bir grup kurmanın nasıl olduğu hakkında:

O zamanlar bir grup kurmak zordu. Şu an çok daha kolay. İnternet çağı daha yeni başlıyordu ve müziğimizi online olarak dağıtabiliyorduk. Çalabileceğimiz her ortamda çaldık, ev partilerinde bile. Bence başarının anahtarı, her koşulda sahneye çıkıp çalabilmekte. Bizim amacımız para kazanmak değildi. Sanatın sana para getirmesini bekleyemezsin zaten. Metallica olmak gibi bir amacımız da yoktu. İşler şimdi çok daha farklı. Laptop’ı olan her çocuk, kendi garajında, çok kaliteli soundlar alarak, müzik yapabiliyor. Bir yandan ailesiyle yaşıyor, fatura ödüyor falan. İnsanlar bu günlerde çok daha fazla şey denemek zorundalar. Her 6 dakikada bir, çok daha iyi soundlu bir şarkı yayımlanıyor.

Randy‘nin geçenlerde Twitter’dan bahsettiği müzik endüstrisinin ölmesi ve bu konuyla alakalı olarak verdiği Marilyn Manson örneğiyle ilgili olaraksa:

Randy‘e her zaman katıldığım söylenemez. Bana sorarsan, Manson‘ın kariyeri biteli uzun zaman oluyor.

Bundan bir sonraki gün de, röportajın yayımlanırken “kırpıldığından” da şikayetçi olarak hafiften, yaptığı yorumu açıklığa kavuşturdu:

Röportajda söylediklerimin bir kısmı yayımlanmış. O yüzden söylediklerimi açıkça ifade edebildiğimi düşünmüyorum. O cümlenin tamamı: Randy‘le her zaman aynı bakış açısına sahip olmuyoruz doğal olarak. Müzik endüstrisinin kötü bir durumda olduğunu kabul ediyorum ancak bunun tek göstergesiymiş gibi Marilyn Manson‘ı barometre olarak kullanmak bence doğru değil. Antichrist Superstar, o günler için mükemmel bir albümdü. Onu tur sırasında izlemiştim ve aklım başımdan uçmuştu adeta.

Kimsenin kariyeri veya seçtiği yol hakkında konuşmak benim ilgi alanıma girmiyor. Hepimiz sanat yapmak  ve masadaki yemeğimizi koruyabilmek için uğraşıyoruz sonuçta. Hepimize bol şans!

Not: MESHUGGAH !!!!!!

Not kısmı efsane değil mi ama?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s