Dino Cazares, Yeni FEAR FACTORY Albümü ve Yeni Elemanlar Hakkında Konuştu

Yayınlandı: Mayıs 18, 2012 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, ,

Fear Factory‘nin yeni albümü “The Industrialist“, 5 Haziran’da çıkıyor. Yine Burton C. Bell‘in yazdığı bir hikayeyi anlatan, konsept bir albüm olacak. The Industrialist’in hikayesi ve yeni grup elemanları hakkında Dino Cazares bilgi vermiş:

Çok uzun zamandan beri konsept albümler yapıyoruz, Demanufacture, Obselete, Digimortal‘tan beri. Fakat bu sefer işi bir adım öteye taşımaya karar verdik. Her zaman insanın teknolojiye veya makineye karşı olan savaşını anlatırdık. Bu seferki bir robot hakkında. Hikaye tamamen robot ve onun perspektifi, gördükleri, hissettikleri ve öğrendikleri hakkında. Robot hafızaları topluyor ve bunları biriktiriyor. Kendi hayatı ve diğer robotların hayatı için savaşıyor. Biz insanlar, robotu günlük hayatta kendimize yardımcı olması için üretiyoruz ama o insanlara karşı çıkıyor.

Yeni elemanlar hakkında:

Artık yeni bir turne davulcumuz var, Mike Heller. Mike Malignancy‘de çalıyor. Bizim tüm şarkılarımızı çalabildi ve çok iyi bir iş çıkardı. Bence şu an çok daha sıkıyız. Grup olarak çok daha sıkı hissediyoruz. Matt DeVries da basları çalıyor. Chimaira‘da uzun süre gitarları çaldı ama bizde bas gitarları çalıyor. Biz her zaman basçımızın ikinci bir gitarcı gibi çalmasını isterdik. Matt de istediğimizi tam anlamıyla yerine getiriyor ve bu durum da bizi cidden çok sıkı yapıyor. Sonra davula Mike Heller gibi sıkı bi davulcuyu alıyorsun. Bence şu an grup, Matt ve Mike’la yani, çok daha sağlam.

Ayrılan elemanlar Gene Hoglan ve Byron Stroud hakkında:

Ben grupta çok büyük bir değişiklik yarattığımızı düşünmüyorum. Yanlış anlama, onları arkadaş olarak çok özlüyorum. 3 yıl beraber turladık. Fakat herkes kendi yoluna gitmeli. Byron şu an 3 Inches of Blood için çalıyor. Gene de.. her grupta çalıyor işte! (gülüyor) Gene şu herkesin grubun isteyeceği türde davulculardan. Eğer onu kaptıysan, kafan rahattır, anlıyor musun? Şu an Testament için, Dethklok için çalıyor, bir sürü iş yapıyor. Fakat ben şu anki elemanlarımız Mike ve Matt’in çok sağlam olduklarına inanıyorum. Grup şu an çok sıkı ve sağlam duyulacak bir halde. Bu yüzden çok mutluyum. Ben boktan müzisyenleri grubuma almam dostum.

The Industrialist‘in şarkı listesi, albüm kapağı ve yayımlanan trailer’ı şu şekilde:

1. The Industrialist
2. Recharger
3. New Messiah
4. God Eater
5. Depraved Mind Murder
6. Virus of Faith
7. Difference Engine
8. Dissemble
9. Religion is Flawed Because Man is Flawed
10. Human Augmentation
11. Blush Response (Difference Engine) *
12. Landfill *

* Sadece Deluxe Version’da bulunacak şarkılar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s