BLACK SABBATH’daki Bill Ward Krizi ve Reunion Mevzusunun Patlaması

Yayınlandı: Mayıs 18, 2012 kafakan tarafından Dış Basın içinde
Etiketler:, , , , , , ,

Bill Ward, Black Sabbath Reunion konserlerinde yer alamayacağını duyurduktan sonra, Tony Iommi, Geezer Butler ve Ozzy Osbourne ortak bir açıklama yayımladılar:

Bill’in son durumu hakkında çok detaylı bir yorum yapmak istemiyoruz. Her hikayenin iki tarafı vardır. Tony’nin de tedavisi sonrası, provalarda çok sıkı çalışmaktayız ve mükemmel bir ilerleme kaydettik. Önümüzdeki şovlar için de bir davulcuyla anlaştık. Download’da görüşmek üzere!

Bill Ward 15 Mayıs’ta, upuzun mesajıyla, bu seneki Sabbath performanslarına katılmayacağını duyurmuştu. Mesajın geniş özetini yapacak olursak, Ward’a grubun Download Festival’i performansında yer alması söylenmiş. Sonrasında açıklanan konserlerden Ward’ın haberi olmamış. 19 Mayıs Birmingham konseri içinse kendisine, daha sonradan “gel bedavadan çal ve ilk şovun nasıl gideceğini görelim” şeklinde bir teklifle gidilmiş. “Bedavadan çalmak benim için sorun değil ancak nasıl geçeceğini görelim kısmı bana koydu” diyor Ward ve “Benim için daha önemli bir Sabbath şovu yoktur, hepsi benim için en önemlisidir, ayırt etmem” diye ekliyor. Diğer konserlerde yer almasının hiç bir garantisi olmadığı için de, ya hep ya hiç diyerek, hiç bir konserde yer almayacağını açıklıyor.

Black Sabbath, Iommi’ye konulan kanser teşhisinden önce, bu yıl içinde Avrupa’yı ve Kuzey Amerika’yı turlamayı planlıyordu. Şu anda Iommi, Butler ve Ozzy, Londra’da 33 yıl sonra yeni bir şeyler kaydetmek üzere beraber vakit geçiriyorlar. Ancak kadro Bill Ward yok, bu da daha önce açıklanan reunion’ın tam olarak gerçekleşmediğini gösteriyor.

Avrupa’da yaz için daha önce belirlenen Sabbath konserlerinde, Black Sabbath yerine Ozzy and Friends yer alacak. Bu grupta da Ozzy’ye sahnede Geezer Butler, Zakk Wylde, kimi şovlarda Slash ve daha pek çok ünlü sanatçı eşlik edecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s